Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

Z Łokietkiem nie spotka Cię zawód...

Łokietek… liceum w Radziejowie... Jakie jest? Co o nim wiem? Co wiedzą o nim moi rodzice? Czy warto tu przyjść? Podpowiadamy Wam: WARTO!! Ósmoklasiści! Wybierając ogólniak zyskujecie cztery lata. Większość z WAs nie wie, co będzie chciała robić w dorosłym życiu.  Nasz świat zmienia się w takim tempie, że trudno cokolwiek przewidzieć. Dlatego właśnie nasze liceum to doskonały wybór. Zyskujecie czas  na zastanowienie się nad swoją przyszłością. W liceum zdobędziecie wiedzę ogólną, nie jesteście obciążeni żadnymi zawodowymi przedmiotami ani egzaminami zawodowymi. Co jest prawdziwym bogactwem Łokietka? Zastanówmy się… Mamy doskonale wyposażone pracownie przedmiotowe, na kilku przedmiotach: matmie, angielskim, WOSie uczniowie pracują na tabletach. Zainteresowani robotyką mogą złożyć swojego robota. Mamy kącik relaksacyjny z wygodnymi pufami, który jest wyposażony w playstation i zestaw do karaoke. W bibliotece na półce stoją nowości wydawnicze. To wszystko prawda… jednak prawdziwym bogactwej naszej szkoły są Uczniowie!

Łokietek jest szkołą, która stwarza warunki do nauki i rozwoju. Pozwala na spełnianie marzeń. Każdy uczeń znajdzie tu swoje miejsce. W każdej klasie realizowane są trzy przedmoty rozszeorzone. Ponieżj dowiecie się trochę więcej o każdym z nich... 

Język polski

Na polskim nie ma nudy. Ćwiczymy naszą kreatywność. Doskonalimy tworzenie Blackout poetry… i… jesteśmy w tym coraz lepsi! Rodzaje literackie nie mają przed nami tajemnic. Wiemy, kto wypowiada się w epice… i w liryce…chociaż czasem potrafimy zrobić z tego prawdziwy dramat… Bywa też tak, że e nie wiemy…, ale przypominamy sobie metaforę i jej funkcję.

Historia

Czy wiecie, że historia magistra vitea est? - Historia jest nauczycielką życia. (tak mówił Cyceron). A czy wiecie, że nazwa Bluetooth pochodzi od Wikinga - duńskiego króla Haralda Sinozębnego?, a Maria Leszczyńska była królową Francji?, określenie ciemnoście egipskich wywodzi się od jednej z plag egipskich?, a Katarzyna wielka - caryca Rosji, nazywała się Zofia Fryderyka Augusta Anhalt Zerbst i urodziła się w Szczecinie? Tego i innych ciekawych, ale też ważnych wydarzeń dla Polski i świata możemy dowiedzieć się na lekcjach historii. Lekcje historii są jak słuchanie opowieści godnych "Gry o tron" - wystarczy trochę wyobraźni.

Wiedza o społeczeństwie

Jeśli marzysz o dziennikarstwie, prawie, politologii - zapraszamy na wos. wiedza o społeczeństwie to przedmiot, który przybliża nam współczesny świat, uczy jak interpretować wiadomości ze świata polityki. Dyskusja, debata na tematy społeczne jest nieodłoćznym elementem wielu lekcji. Walcząc z nieśmiałością uczymy się kultury wypowiedzi i asertywności.Prasówki... zmora wos! - dla nas stają się zabawą, czasami udajemy, że nagrywamy programy informacyjne!

Język angielski

English is fun... Na zajęciach języka angielskiego doskonalimy swoje umiejętności językowe. Pracujemy w grupach w zależności od poziomu znajomości języka. Uczymy się gramatyki, słownictwa, nabieramy pewności siebie... Podczas zajęć korzstamy z tabletów oraz i interaktywnych materiałów do nauki.

Matematyka

Koncentrujemy się… walczymy… i … zdobywamy podium. A oto królowa wszystkich nauk... matematyka. Zrozumienie od samego początku czym właściwie jest funkcja i jak odczytać jej własności jest dla młodego matematyka  bardzo ważne. W przypadku funkcji i innych zagadnień matematycznych, w zrozumieniu ich , pomagają nam wizualizacje na apletach z geogebry oraz interaktywne moduły na Learning Apps. Lekcje matmy to praca zespołowa, co przyczynia się nie tylko do doskonalenia umiejętności matematycznych, ale jest to czas wzajemnego wsparcia i akceptacji, podczas którego łatwiej znosi się pomyłki.

Inofmatyka

W naszym liceum informatyka na poziomie rozszerzonym to zajęcia rozwijające umiejętności przyszłych informatyków, którzy wykorzystają je w życiu zawodowym i gospodarce. Na informatyce wśród uczniów z powodzeniem cieszy się platforma Andruino, której elementy pozwalają na budowę samo pruszających się konstrukcji nazywanych robotami. Aktualnie w budowie się dwa kolejne roboty składane przez naszych uczniów, a skończone projektu można zobaczyć w pracowni komputerowej. Poza tym u nas dowiecie się jak poprawnie skonfigurować i zabezpieczyć sieć informatyczną, a na zajęciach Szkolnego Koła Informatycznego będziecie realizowaćprojekty budowy alarów i monitoringu.

Fizyka

Na fizyce zajmujemy się poznwawaniem zjawisk, praw i definicji oraczającego nas świata. Uczymy się wzorów i rozwiązujemy zadania, ale także wykonujemy doświadczenia i doskonale  się przy tym bawimy. Sprawdzamy naszą siłę za pomocą półkul magdeburskich, montujemy obwody elektryczne i wyłapujemy fale radiowe. Pogłębiamy wiedzę na temat Układu Słonecznego. Sprawdzamy, czy między nami iskrzy, wykorzystując do tego maszynę elektrostatyczną. Zapraszamy do naszego liceum, a dowiecie się więcej...

Biologia

Chcąc najkrócej odpowiedzieć na pytanie czym jest biologia, wystarczą trzy wyrazy: nauka o życiu. Przy czym ważne jest, aby pamiętać, że nie można tu myśleć tylko o nas - ludziach, ale też o zwierzętach, roślinach, grzybach, protistach i mikroorganizmach np. bakteriach. Odpowiadając bardziej szczegółowo: biologia to nauka zajmująca się budową i funkcjonowaniem organizmów żywych. Nauka ta ciągle się rozwija, przynosząc co chwilę rewqelacyjne odkrycia - nowe gatunki, nowe teroie, nowe interpretacje procesów i zjawisk. A  u nas w szkole? A w szkole poznajemy podstawy tej wiedzy wykorzystując wszelkie metody.

Chemia

Marzysz o podboju medycyny niczym Dr House? Interesują Cię szalone eksperymenty? A może po prostu lubisz biologię i chemię? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi tak, to profil biologiczno-chemiczny jest właśnie dla Ciebie! Dzięki znakomicie wyposażonej pracowni chemicznej wykonujemy doświadczenia, poznajemy różne metody laboratoryjne i badawcze, na naszych  lekcjach nie ma nudy! Z nami rozwiniesz swoje pasje - by w przyszłości osiągnąć sukces!

Gegorafia

Na geografii mamy możliwość rozwijania pasji poznawczych dotyczących Polski, Europy i świata. Korzystając z bogatego wyposażenia pracowni staramy się zrozumieć otaczające nas zjawiska przyrodnicze. Dowiadujemy się również o ludności i gospodarce państw, w tym o miejscach szczególnie atrakcyjnych pod względem turystycznym. Dobrze jest wiedzieć, gdzie pojechać i co można tam zobaczyć. Poznaj zatem z nami piękno i zróżnicowanie otaczającego nas świata.

Menu

Treść

  • Brązowa odznaka Perspektyw 2023 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow