Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

 • Biały, okrągły budynek obserwatorium astronomicznego z kopułą. W lewej strony wejście do budynku szkoły widoczne z boku.

O astrobazie

Nasza astrobaza od 2011  roku pełni  rolę obserwatorium astronomicznego służąc nie tylko uczniom, ale również wszystkim mieszkańcom powiatu. Działalność prowadzona w budynku ma na celu zainteresować  astronomią i innymi  naukami ścisłymi. 

 • Na schodach stoi duża grupa uczniów luceum. Wśród nich w pierwszym rzędzi stoi mężczyzna w okularach i garniturze.

Piotr Majewski z radia PIK o obserwacjach Mikołaja Kopernika

W piątek 16 czerwca 2023 roku w sali konferencyjnej naszego „Łokietka" odbyła się ciekawa prelekcja p Piotra Majewskiego dotycząca obserwacji astronomicznych prowadzonych przez Mikołaja Kopernika. Dziękujemy za wspólne spotkanie.

 • Duża grupa osób we wnętrzu budynku ogląda film na telewizorze.

Świętowaliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika

W niedzielę 19 lutego 2023 roku w naszej astrobazie zgromadzili się pasjonaci astronomii. Świętowaliśmy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Uczniowie klasy Ib naszego liceum przypomnieli życiorys oraz dokonania Wielkiego Astronoma.

 • Dwóch chłopców z liceum przygłąda sie planszom, które wiszą na ścianach. Inna grupa uczniów przygląda się urządzeniom...

Lekcje w naszej astrobazie

W pierwszych dwóch miesiącach roku szkolnego 2022/2023 wszyscy uczniowie liceum  zapoznali się z funkcjonowaniem i wyposażeniem astrobazy. Przy pogodnym niebie udało się, z pomocą specjalistycznych teleskopów, podziwiać Słońce.

 • Pięcioro uczniów liceum i dwóch mężczyzn stoi przed okrągłym, białym budynkiem, przed nimi teleskop.

Zaćmienie Słońca w Łokietku

25 października 2022 roku w całej Europie widoczne było częściowe zaćmienie Słońca. Takiej okazji nie mogli przepuścić pasjonaci astronomii naszego liceum. Pomiędzy godziną 11.30 a 13:00  licealiści zbierali się na boisku, by obejrzeć to nieczęste zjawisko.

 • Zdjęcie z aplikacji WeatherLink ukazuje dane meteorologiczne w liczbach, temperature powietrza, wilgotność, zachmurzenie...

Pogoda z Łokietkiem

W naszym Łokietku działa profesjonalna stacja pogody. Firma Davis gwarantuje dokładność pomiarów temperatury powietrza, opadów, prędkości wiatru, ciśnienia atmosferycznego itp. Aktualną pogodę możesz mieć za darmo w swoim telefonie.

 • Duża grupa uczniów siedzi na krzesłach w Trzymają w dłoniach obrotowe mapy nieba.

Wizyta w astrobazie młodzieży z Zakrzewa

9 września 2022 roku naszą astrobazę odwiedzili uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zakrzewie. Młodzież mogła wcielić się w rolę astronoma i poznać funkcjonowanie tutejszego obserwatorium.

 • Zdjęcie zrobione w nocy. Młodzież leży i siedzi w kółku na boisku szkolnym. Ubrani są na kolorowo. W tle biały budynek...

Muzyczne odwiedziny w naszej astrobazie

W sierpniu naszą astrobazę odwiedziły dwie grupy młodzieży z Letniego Kursu Muzycznego. Dołączyli do nich również mieszkańcy naszego miasta. Młodzież uzdolniona muzycznie co roku odwiedza nasze tereny, zatrzymując się w internacie przy liceum.

 • Przed budynkiem stoi starszy mężczyzna w ciemnej marynarce i uśmiechnięty chłopak z liceum w granatowej koszuli.

Andrzej Wrzesiński finalistą 65 Olimpiady Astronomicznej

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy III naszego liceum Andrzej Wrzesiński uzyskał tytuł finalisty 65 Olimpiady Astronomicznej. Olimpiada Astronomiczna jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych tego rodzaju rywalizacji w Polsce. Gratulujemy!

 • Troje uczniów liceum stoi obok siebie. Dziewczyna w środku trzyma dyplom.

Nagrody w Wojewódzkim Konkursie Astronomicznym to nasza tradycja

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły znaleźli się w wąskim gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego. Julia Mordyl z klasy IIc, Andrzej Wrzesiński i Piotr Augustyniak z klasy III b zajęli II miejsce w kategorii zespołowej. Brawo!

 • Przed sceną w auli szkolnej stoją starszy mężczyzna z siwymi włosami i uczeń liceum w czerwonej bluzie.

Kolejny sukces Andrzeja Wrzesińskiego

Andrzej Wrzesiński, uczeń klasy III naszego liceum, zakwalifikował się do finału LXV Olimpiady Astronomicznej, w którym zmagać się będzie 21 uczniów z całej Polski.To wielki sukces, uwieńczenie zdolności Andrzeja, jego zainteresowań i lat ciężkiej pracy.

 • Duża grupa licealistów stojąca w sali, przed grupą stoją: starszy mężczyzna i student IV roku.

Nasz absolwent Dawid Jankowski ponownie w Łokietku

4 października 2021 roku odwiedził nas absolwent Łokietka Dawid Jankowski - studen IV roku UMK w Toruniu. Spotkanie miało formę wykładu nt. analizy struktury dynamicznej systemu księżyców i pierścieni Neptuna.

 • Planeta Jowisz na czarnym tle.

Jowisz w opozycji - zapraszamy na obserwacje

Zapraszamy do astrobazy w piątek 20 sierpnia 2021 roku  w godz. 22.00-24.30 na obserwacje Jowisza za pomocą teleskopów. W sierpniu 2021 roku Jowisz zalicza opozycję, jest widoczny przez całą noc i świeci w maksimum swego blasku. 

następna strona »

Menu

Treść

 • Brązowa odznaka Perspektyw 2023 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow