Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

 • Na ścianach regały z książkami. Na środku pomieszczenia stolik, przy nim dwa krzesła, na stoliku rozłożone szachy.

Nasza biblioteka

Biblioteka to konstrukcja z książek – dosłownie i w przenośni. Ściany zajmują półki trzeszczące pod ciężarem woluminów w okładkach rozmaitych barw. Książki oddychają, emanują zapach starego papieru. Chcesz poczuć romantyczność tej atmosfery?

 • Stos książek na brązowej podłodze. W tle regał z książkami.

Nowości w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z początkiem września 2022 roku w naszej bibliotece pojawiło się nowości 240 nowości. Zapraszamy do biblioteki! To jeszcze nie koniec! Wkrótce półki naszej biblioteki wzbogacą się o kolejne nowe pozycje zakupione w ramach Programu.

 • Czarny napis "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0". Z lewej strony logo programu.

Po raz drugi spełniamy marzenia czytelnicze naszych uczniów

Z wielką radością informujemy, że nasze liceum po raz drugi otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 15000 zł. Zwracamy się z prośbą o pomoc w stworzeniu listy książek do naszej szkolnej biblioteki.

 • Okładka książki pt. "Zniszczyć księdza", po prawej stronie na białej kartce dedykacja autora książki i autograf.

"Zniszczyć księdza", czyli nowe fakty z życia ks. Popiełuszki

W naszej bibliotece, na półkach pojawiła się książka pt. „Zniszczyć księdza”,autorstwa Piotra Litki - dziennikarza, reportera, absolwenta naszego liceum. Książka jest opracowaniem samej prowokacji, jak i prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

 • Mężczyzna w okularach stroi przy stoliku z patefonem. W ręku trzyma płytę. W tle choinka z małymi światełkami.

Niezwykła noc z książką, wprowadzająca nas w świąteczny nastrój

3 grudnia 2021 roku spotkaliśmy się na wspólne czytanie „Opowieści wigilijnych”. Rozpoczęliśmy dźwiękami muzyki z szelakowych króżków odtwarzanych za pomocą starego patefonu. To była niezwykła noc.  Kameralnie i klimatycznie. 

 • Plakat. Na niebieskim tle postać starca ze świecą w dłoni. Białe i czerwone napisy

Przed nami noc z "Opowieściami wigilijnymi"

Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekamy wszyscy. Im bliżej, tym bardziej czujemy atmosferę świątecznych dni. W takim właśnie klimacie spędzimy noc z 3 na 4 grudnia 2021 roku. Więcej informacji w bibliotece szkolnej. Zapraszamy.

 • Na stole przykrytym szarym obrusem są ułożone książki. W rogu stoi wazon z biało-czerwonymi kwiatami.

Odrodzenie państwa polskiego po 123 latach niewoli w literaturze

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowano wystawę książek opisujących najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odrodzenia państwa polskiego oraz wciąż aktualne słowa dotyczące Polski, narodu i patriotyzmu.

 • Żółty plakat promujący akację czytaj.pl. Na plakacie napis "Akcja nie z tej Ziemi".

Czytaj.pl - akcja nie z tej Ziemi

Już po raz czwarty w naszej szkole ruszyła akcja Czytaj.pl. Do 30 listopada 2021 roku wszyscy uczniowie będą mogli przeczytać i posłuchać 12 bestsellerów całkowicie za darmo! Wystarczy pobrać darmową aplikację Woblink i zeskanować kod QR z plakatu.

 • Kobieta w okularach siedzi przy stoliku i czyta książkę. Wokół stolika, na krzesłach siedzą uczniowie liceum i nauczyciele.

Nocne czytanie z dreszczykiem, w świecie kryminałów Agaty Christie

29 października 2021 roku, w późny piątkowy wieczór zebraliśmy się w pustej już o tej porze szkole i przenieśliśmy się w świat kryminałów Agaty Christie, a dokładniej do Orient Expresu.Kto zginął, gdzie, dlaczego? Nie zdradzimy zbyt wiele...

 • Plakat. Na czarnym tle straszny dom, nietoperze i drzewo bez liści. Czerwony napis.

Przed nami noc z kryminałem - zapraszamy

Wielbicieli mrocznych tajemnic, bezsennych fanów kryminałów zapraszamy na „Nocne czytanie z dreszczykiem”. Kto zginie, gdzie, dlaczego? Rozwiązanie zagadki 29 października 2021 roku. Więcej informacji oraz zapisy w bibliotece szkolnej.

 • Mol Net+ - logo

Mol Net+ czyli biblioteka online

Nasz szkoła posiada internetową wersję biblioteki Mol Net+, co umożliwia elektroniczny dostęp do katalogu  biblioteki oraz zestawień bibliograficznych. Katalog możecie przeglądać bez logowania pod linkiem: https://m005305.molnet.mol.pl

 • Dwie półki, na których są książki leżące i stojące. Przed półkami widoczne fruwające motyle.

Wiosna Book up!

Wraz z nadejściem wiosny nasza biblioteka ma dla Was ciekawe propozycje książkowe nie do odrzucenia. Jeśli chodzi o wybór lektury, zalecamy przejrzeć biblioteczne półki z nowościami wydawniczymi. Nie ma to jak wiosenny relaks z książką :)

 • Stojąca pionowo okładka książki "Czuły narrator" Olgi Tokarczuk, po prawej stronie kilka książek leżacych jedna na drugiej.

Uczta dla miłośników twórczości Tokarczuk

Miłośników twórczości Olgi Tokarczuk zapraszamy do naszej biblioteki, na półkach pojawiła się książka pt. „Czuły narrator”. Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie. Czysta intelektualna przyjemność.

następna strona »

Menu

Treść

 • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2020 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow