Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

Nasza biblioteka

Biblioteka Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie jest nowoczesną i dobrze wyposażoną pracownią interdyscyplinarną. Zbiory biblioteczne obejmują m.in. literaturę popularnonaukową, literaturę piękną, podręczniki szkolne oraz czasopisma.

 • Mol Net+ - logo

Mol Net+ czyli biblioteka online

Nasz szkoła posiada internetową wersję biblioteki Mol Net+, co umożliwia elektroniczny dostęp do katalogu  biblioteki oraz zestawień bibliograficznych. Katalog możecie przeglądać bez logowania pod linkiem: https://m005305.molnet.mol.pl

 • Dwie półki, na których są książki leżące i stojące. Przed półkami widoczne fruwające motyle.

Wiosna Book up!

Wraz z nadejściem wiosny nasza biblioteka ma dla Was ciekawe propozycje książkowe nie do odrzucenia. Jeśli chodzi o wybór lektury, zalecamy przejrzeć biblioteczne półki z nowościami wydawniczymi. Nie ma to jak wiosenny relaks z książką :)

 • "Czuły narrator" Olgi Tokarczuk

UCZTA DLA MIŁOŚNIKÓW TWÓRCZOŚCI TOKARCZUK

Miłośników twórczości Olgi Tokarczuk zapraszamy do naszej biblioteki, na półkach pojawiła się książka pt. „Czuły narrator”. Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie. Czysta intelektualna przyjemność.

 • Powtórka przed maturą - biblioteka zaprasza.

POWTÓRKA PRZED MATURĄ

Kochani maturzyści! Aby skutecznie i efektywnie przygotować się do matury, zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej, gdzie znajdziecie repetytoria do powtórek materiału oraz zbiory arkuszy i testów maturalnych. Biblioteka otwarta jest dla Was codzinnie :)

 • 17 grudnia 2020 roku w bibliotece szkolnej obdarowaliśmy wychowanków z naszego Ośrodka upominkami przygotowanymi w ramach...

KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA DZIECI Z SOSW

17 grudnia 2020 roku obdarowaliśmy wychowanków z naszego Ośrodka upominkami w ramach akcji "Stara książka w nowym miejscu", w których znalazły się książki, puzzle, gry, przybory szkolne itp. Prezenty sprawiły wielką radość wszystkim dzieciom.

 • "Choinki z jednej rodzinki" (czytają: p. Żaneta Klimek, Klaudia Klimek i Zuzia Mańkowska)

Z CYKLU "BAJARKA OPOWIADA"...

Czytanie dzieciom bajek ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowości dziecka. Choć na chwilę przenieśmy się w świat bajek i baśni. W świąteczny nastrój wszystkich słuchaczy wprowadziła bajka pt. „Choinki z jednej rodzinki”.

 • Kiermasz książek Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Tuliszkowa

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na przedświąteczny kiermasz taniej książki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od książek ilustrowanych, bajek i opowiadań aż po książki przygodowe.  Idą święta! Zrób sobie albo bliskim prezent i kup książkę.

 • 102 lata Polski Niepodległej - wystawa książek.

102 LATA NIEPODLEGŁEJ POLSKI

W bibliotece szkolnej przygotowano okolicznościową wystawę książek opisujących historię 1918 roku, walkę o własną tożsamość kulturową i narodową, zagadnienia ważne w  latach niepodległej Polski. Zapraszmy miłośników historii i nie tylk.

 • Akacja czytaj.pl

ZESKANUJ, POBIERZ, CZYTAJ!

Już po raz trzeci w naszej szkole ruszyła akcja Czytaj.pl. Do 30 listopada br. wszyscy uczniowie będą mogli  zupełnie za darmo przeczytać 12 e-booków i audiobooków. W naszej szkole pojawiły się plakaty z kodem QR dające dostęp do bestsellerów.  

 • Książka “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” - Nike 2020

LITERACKA NAGRODA NIKE 2020

Laureatem Nagrody Literackiej Nike w 2020 r. został Radek Rak za książkę “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Książka dostępna jest w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy. Wszystkim czytelnikom życzymy miłej lektury.

 • Podaruj książkę dzieciom z SOSW

STARA KSIĄŻKA W NOWYM MIEJSCU

Na półce, w piwnicy, na strychu masz książki, do których nie wracasz, lektury, których nie przeczytałeś, książeczki dla dzieci, z których już wyrosłeś? Podaruj je dzieciom z SOSW. Akcja trwa cały rok!  Miejsce zbiórki: biblioteka szkolna. Podziel się książką.

 • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, uczniowie klas I-III SOSW słuchają wiersza w interpretacji pana dyrektora Grzegorza...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września 2020 roku licealiści włączyli się do akcji głośnego czytania. Uczniowie klas I-III SOSW odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie wysłuchali wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy w interpretacji pana dyrektora Grzegorza Sobczaka oraz starszych koleżanek.

 • Tydzień Zakazanych Książek - wystawa książek ocenzurowanych w bibliotece szkolnej.

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

Od niedzieli  20 września 2020 roku obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek. W naszej bibliotece możesz obejrzeć wystawę książek objętych cenzurą oraz dowiesz się gdzie, kiedy i dlaczego książki z listy zakazanych zostały zakazane. Zapraszamy na wystawę.

 • NPRCz

KUPUJEMY I CZYTAMY!

Drodzy Czytelnicy! Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o ponad 600 nowych tytułów. Zapraszamy do poznania nowości wydawniczych i życzymy miłej lektury  :)

następna strona »

Menu

Treść

 • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2020 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow