Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

  • Duża grupa uczniów liceum wraz z nauczycielami stoi lub kuca na rynku pod szarym pomnikiem mężczyzny. W tle beżowy budynak.

Ach Pieniny jakie cudne...

Od 5 do 9 września 2022 roku uczniowie drugich klas LO w Radziejowie wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym w Pieniny. Pierwszego dnia  zwiedzili Muzeum Auschwitz,  uczestnicząc w poruszającej lekcji historii. Następnego dnia, nie bez wysiłku i licznych chwil odpoczynku, zdobyli Trzy Korony i Sokolicę. Fizyczne zmęczenie na pewno zrekompensowały wrażenia estetyczne – wszystkich zachwyciły  widoki rozciągające się z górskich szczytów. Szczególną atrakcją był spływ pontonowy Dunajcem. Wszyscy świetnie się „bawili do suchej nitki” i oczywiście podziwiali krajobrazy. Czwartego dnia uczestnicy wycieczki pojechali na rajd rowerowy do Czerwonego Klasztoru  (Słowacja). Dwudziestoczterokilometrowa trasa wzdłuż Dunajca okazała się łatwa, więc nikt nie miał kłopotu z jej pokonaniem. Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Kraków i zwiedzili Bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu ( tu szczególną uwagę zwrócił grób patrona naszej szkoły – Władysława Łokietka), Bazylikę św. Franciszka z Asyżu (piękne polichromie i witraże autorstwa Stanisława Wyspiańskiego), Kościół Mariacki i oczywiście Rynek. Wyjazd edukacyjny okazał się ciekawy, ponieważ pozwolił uczniom zdobyć wiedzę, integrować się i oczywiście wypocząć. W następnym roku szkolnym na obecne klasy drugie czekają Bieszczady!

  • Siedem uczennic liceum stoi w rzędzie na szczycie góry. Dwie dziewczyny mają na głowach czapkę z daszkiem. W tle niebo.
  • Duża grupa licealistów wraz z nauczycielami siedzi na ławkach między drzewami na szlaku górskim.
  • Dziewięciu uczniów liceum i mężczyzna płyną pontonem po rzece. W tle szczyty gór. Wszyscy mają na sobie kamizelki ratunkowe.
  • Grupa uczniów liceum stoi z rowerami na trawniku. Wszyscy mają na głowach kaski. W tle dom i drzewa.

wstecz

Menu

Treść

  • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2020 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow