Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

  • Grupa uczniów szkoły podstawowej stoi na scenie i prezentuje dyplomy. pośród uczniów stoją dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Wojenne wspomnienia - konkurs historyczny

21 czerwca 2022 roku odbyła się w galerii szkolnej uroczystość ogłoszenia  wyników konkursu historycznego Wojenne wspomnienia, którego organizatorem jest nasza szkoła. Poprzednie edycje konkursu odbyły się w roku szkolnym 2018/2019 i 2020/2021 (w roku szkolnym 2019/2020 konkurs nie odbył się ze względu na obostrzenia związane z pandemią Covid-19 i nauką zdalną uczniów). Pisząc prace konkursowe uczniowie czerpali wiadomości od członków swoich rodzin, sąsiadów. Wspomnienia związane z II wojną światową opisywane przez uczniów są bardzo poruszające; mówią o losach Polaków, a także Żydów, którzy stanowili w przedwojennej Polsce znaczną część mieszkańców miast i miasteczek. Są obrazem smutnej codzienności tamtych czasów. Mówią o strachu, emocjach, śmierci. pokazują tamtą rzeczywistość oczyma dziecka, nastolatków, ludzi dorosłych. W wielu rodzinach przekazuje się kolejnym pokoleniom wspomnienia o przodkach - pradziadkach, dziadkach, o członkach dalszej rodziny, sąsiadach oraz o wydarzeniach dotyczących ludzi, których nie znano z imienia i nazwiska, ale opowieści dotyczące ich losów zapadły w pamięć tak głęboko, że mówi się o nich do dzisiaj. Podczas uroczystości zaprezentowano fragmenty prac, które przygotowali uczniowie biorący udział w konkursie. Nagrody wręczali: Grzegorz Sobczak - dyrektor Szkoły i Bożena Konwent - organizatorka Konkursu, wicedyrektor. W uroczystości wzięli udział nauczyciele i opiekunowie uczniów, zaproszeni goście, młodzież. Dziękujemy uczestnikom Konkursu i ich nauczycielom.  W uroczystości wystąpili: Alicja Krysiak i Róża Wojtczak - uczennice klasy II ab, które zaprezentowały fragmenty prac uczniów oraz Julia Mordyl z klasy II c - recytacja i Alicja Świat - tegoroczna maturzystka - śpiew.

Wyróżnienia:
Michał Tomczak z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie
Jagoda Krzymińska z LO im Władysław Łokietka w Radziejowie

III miejsce - Weronika Murgała i Michał Tomczak  z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie
II miejsce - Hanna Brochocka i Nadia Wielgopolan z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie
I miejsce - Jan Rosołowski  z Miejskiego Zespołu Szkół  w Radziejowie

Nagroda specjalna -  Aleksandra Frąckowiak z III LO im. Królowej  Jadwigi  w Inowrocławiu

Dziękujemy uczestnikom Konkursu i ich nauczycielom. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Zapraszamy do udziału w Konkursie za rok!

wstecz

Menu

Treść

  • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2020 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow