Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

  • Na schodach stoi duża grupa uczniów luceum. Wśród nich w pierwszym rzędzi stoi mężczyzna w okularach i garniturze.

Piotr Majewski z radia PIK o obserwacjach Mikołaja Kopernika

W piątek 16 czerwca 2023 roku w sali konferencyjnej naszego „Łokietka" odbyła się ciekawa prelekcja p Piotra Majewskiego dotycząca obserwacji astronomicznych prowadzonych przez Mikołaja Kopernika. Zgromadzeni goście mieli możliwość wysłuchania interesujących informacji przedstawionych w formie prezentacji multimedialnych. Sprawność wypowiedzi oraz własne fotografie prowadzącego przykuwały uwagę odbiorców. W zgodnej opinii zebranych, multimedialna opowieść pozwoliła poszerzyć wiedzę o astronomii i pobudziła do dalszych refleksji nad Wszechświatem. Dziękujemy za wspólne spotkanie.

Dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny. Mistrz Mowy Polskiej (2012). Z Polskim Radiem PiK związany od 1997 roku. Współgospodarz programu „Miłego Dnia” i „Listy Przebojów”. Miłośnik i popularyzator astronomii oraz smooth jazzu. Twórca radiowego miesięcznika „Radio Planet i Komet” (od 2000 r.) oraz tygodnika „Miłe & Miłosne” (od 1999 r.). Zwycięzca radiowego konkursu na najlepszą audycję popularnonaukową roku 2000 w Polsce i zdobywca Grand Prix europejskiego konkursu filmowego „VENUS TRANSIT 2004”. Za działalność edukacyjną odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pasjonat astrofotografii – jego prace zamieszcza m.in. NASA. Współpracownik tygodnika "Polityka", na łamach którego opublikował kilkadziesiąt artykułów poświęconych wiedzy o Wszechświecie. Jego ukochanym radiowym dzieckiem jest „Radio Planet i Komet” – audycja wyjątkowa w skali ogólnopolskiej i w tejże skali słuchana…  (źródło: https://www.radiopik.pl/26,50,piotr-majewski)

  • W sali lekcyjnej przy biurku siedzi mężczyzna. Na krzesłach przed nim siedzą ludzie i oglądają prezentację na ekranie...
  • W sali lekcyjnej na krzesłach siedzą ludzie. Między nimi trzy drewniane filary.
  • W sali lekcyjnej na krzesłach siedzą ludzie. Między nimi trzy drewniane filary. Przed ludźmi stoi mężczyzna w garniturze.
  • W sali lekcyjnej na krzesłach siedzą dorośli ludzie, młodzież i dzieci. Między nimi dwa drewniane filary.

wstecz

Menu

Treść

  • Brązowa odznaka Perspektyw 2023 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
  • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow