Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

 • Przed sceną na boisku szkolnym na krzesłach siedzi bardzo dużo ludzi w równym wieku. W tle budynek szkoły. Jest wieczór.

Gala Festiwalu Piosenki Francuskiej

W piątek 16 czerwca 2023 roku, na dziedzińcu naszego liceum, odbył się koncert galowy XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w ramach Święta Powiatu Radziejowskiego. Tego dnia nasza szkoła gościła miłośników piosenki francuskiej z całej Polski. Uczestnicy przesłuchań finałowych zaprezentowali po dwa utwory w Szkole Muzycznej w Radziejowie, a występ oceniło jury w składzie: Łukasz Sylwestrzak – skrzypek, absolwent kierunku jazzowego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz kierunku klasycznego Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat pierwszych nagród na międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych, na koncie posiada 11 płyt z czego dwie zyskały status złotej płyty – przewodniczący; Piotr Matuszkiewicz – muzyk, pianista, aranżer, współpracujący m.in. z Krzesimirem Dębskim,  Leszkiem Możdżerem; Jagoda Sobolewska – kompozytor, autorka tekstów i scenariuszy, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy; Magdalena Lazar – wokalistka i aktorka scen musicalowych, absolwentka Akademii Muzycznej  G. i K. Bacewiczów w Łodzi; Sławomira Jasińska – absolwentka wydziału romanistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciel języka francuskiego, tłumacz przysięgły. Podczas koncertu galowego usłyszeliśmy najlepsze interpretacje francuskich piosenek. Wręczenie nagród festiwalu wpisało się w Koncert Galowy Dni Powiatu. Tegoroczną galę uświetnili znani artyści: kabaret „Chyba” i Andrzej Piaseczny z zespołem. Festiwal Piosenki Francuskiej od 29 lat skupia wokół sceny młodych miłośników śpiewania w języku znad Sekwany i promuje ten niezwykle piękny język i jego melodyjnego brzmienia. Laureatom festiwalu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, dziękujemy sponsorom i na kolejną, jubileuszową odsłonę festiwalową zapraszamy za rok.

Laureatami Festiwalu zostali:
Hanna Górecka z Góry -  I miejsce
Marta Jachwitz ze Zbąszynia -  II miejsce
Michalina Bobbe z Konina -  III miejsce

 • Przed sceną na krzesłach siedzą ludzie. Na scenie stoi dziewczyna w czarnym stroju i śpiewa do mikrofonu.
 • Na scenie w rzędzie stoi pięć dziwczyn. Z lewej strony stoją trzy licealistki w czarnych sukienkach, po prawej stronie...
 • Na scenie, do mikrofonu śpiewa dziewczyna w czerwonej bluzce, czarnych spodniach i czarnym żakiecie.
 • Na scenie mężczyzna w jasnym garniturze wręcza nagrodę dziewczynie. Z boku stoi licealistka w czarnej sukience.
 • Na scenie, do mikrofonu śpiewa dziewczyna w jasnej sukience.
 • Na boisku szkolnym na krzesłach w kilku rzędach siedzą ludzie. W tle budynek szkoły.
 • Na scenie w rzędzie stoi trzech mężczyzn w kapeluszach. Po lewej stronie tańczy kobieta. Przed sceną zielone krzewy.
 • Na scenie stoi mężczyzna w siwym garniturze i śpiewa do mikrofonu. Z tyłu dwaj mężczyźni grają na gitarach. Jest wieczór.

wstecz

Menu

Treść

 • Brązowa odznaka Perspektyw 2023 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2022 - logo
 • Brązowa odznaka Perspektyw 2021 - logo

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

skrzynka podawcza: ZSiPRadziejow