Zespół Szkół i Placówek w Radziejowie

Menu

Treść strony

 • Niebo we wrześniu

NIEBO WE WRZEŚNIU – FILMOWE ZAPROSZENIE

Z początkiem roku szkolnego rozpoczynamy cykl filmowych kalendarzy astronomicznych. Będziemy prezentować kilkuminutowe zapowiedzi najważniejszych obserwacyjnych wydarzeń na niebie. Autorem filmów jest przyjaciel naszej szkoły pan Piotr Majewski.

 • Zaćmienie Słońca w USA, autor: Krzysztof Lisiecki

Z ŁOKIETKA DO AMERYKI

21 sierpnia 2017 roku absolwent naszego Łokietka Krzysztof Lisiecki miał okazję obserwować całkowite zaćmienie Słońca w Stanach Zjednoczonych. Z miejscowości Spring City w stanie Tennessee wykonał serię fotografii obrazujące to zjawisko. 

 • Samolot na tle tarczy Księżyca po częściowym zaćmieniu

ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA W OBIEKTYWIE

7 sierpnia 2017 roku około godziny 20.20 rozpoczęliśmy obserwacje od wschodu Księżyca zza południowo-wschodniego horyzontu. Pełny Księżyc wyłaniający się zza widnokręgu stanowił spektakularny widok.

 • VI Astrofestiwal

VI ASTROFESTIWAL

W sobotę 10 czerwca 2017 roku na dziedzińcu Łokietka odbył się VI Astrofestiwal zorganizowany w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wszystkich czekały liczne atrakcje. Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska.

 • Ruszył projekt „Wirujące planety”

RUSZYŁ PROJEKT „WIRUJĄCE PLANETY”

12 maja 2017 roku uruchomiliśmy cykl zajęć warsztatowych dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radziejowie. Spotkania odbywać się będą w maju i czerwcu 2017 roku  jako 7 odrębnych dwugodzinnych warsztatów.

 • Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych w...

CO ŁĄCZY NASZEGO ŁOKIETKA Z NAJLEPSZYMI UCZELNIAMI W KRAJU?

W dniach od 31 marca do 2 kwietnia 2017 roku, trwała zorganizowana w Toruniu Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych. Wśród 58 uczestników, obok renomowanych uczelni znalazło się nasze liceum.

 • Gimnazjaliści z Piotrkowa Kuj. i Zakrzewa bliżej astronomii

GIMNAZJALIŚCI Z PIOTRKOWA KUJ. I ZAKRZEWA BLIŻEJ ASTRONOMII

31 marca 2017 roku, w ramach Drzwi Otwartych w naszej szkole, astrobazę odwiedzili gimnazjaliści z Piotrkowa Kujawskiego i Zakrzewa. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z tą interesującą dziedziną nauki, jaką jest astronomia.

 • Od lewej: Janusz Wrzesiński, Krzysztof Lisiecki

MŁODY ASTRONOM Z ŁOKIETKA WŚRÓD NAJLEPSZYCH W POLSCE

Uczeń naszego Łokietka Krzysztof Lisiecki po raz trzeci został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 • Od lewej: Janusz Wrzesiński i Krzysztof Lisiecki

TYTUŁ FINALISTY DLA KRZYSZTOFA LISIECKIEGO

Uczeń naszego  Łokietka Krzysztof Lisiecki uzyskał tytuł finalisty LX Olimpiady Astronomicznej, która odbyła się 10-11 marca 2017 roku w Planetarium Śląskim w Chorzowie.  Krzysztofowi gratulujemy kolejnego sukcesu w dziedzinie astronomii.

 • Krzysztof Lisiecki

KOLEJNY SUKCES ASTRONOMICZNY KRZYSZTOFA LISIECKIEGO

Miło nam poinformować, że Krzysztof Lisiecki z klasy III b Liceum Ogólnokształcącego w Radziejowie awansował do zawodów centralnych LX Olimpiady Astronomicznej w Chorzowie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale !

 • Wizyta Telewizji Toruń w astrobazie

WIZYTA TELEWIZJI TORUŃ W ASTROBAZIE

W czwartek 9 lutego po godzinie 18.00 gościliśmy w astrobazie ekipę Telewizji Toruń. Film z nagrania można obejrzeć od 19 minuty nagrania pod linkiem http://www.tvtorun.net/movie/show?id=11788

następna strona »

Licencja

Menu

Treść

Menu

Treść

Nasz adres:

Zespół Szkół i Placówek

ul. Szkolna 12

88-200 Radziejów

tel./fax 54 285 32 28

Adres e-mail:

sekretariat@radziejow.edu.pl

Prognoza z Łokietka

<span>Poprawa pogody</span>
Poprawa pogody

Aktualna pogoda

Temperatura
10.6 ºC
T. odczuw.
10.5 ºC
Wiatr
0.0 km/h
Kierunek
SE
Opady / 1h
0.0 mm
Ciśnienie
1010.0 hPa
Wilgotność
98 %
Termika
umiarkowanie
24-10-17 11:17:07